Sesiune interjudeţeană de matematică pentru elevi

0
927

A devenit o tradiţie ca în luna decembrie Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” din Baia Mare să găzduiască Sesiunea interjudeţeană de referate ştiinţifice ale elevilor, competiţie în care sunt premiate cele mai bune lucrări la matematică din judeţele Maramureş, Cluj şi Sălaj. La sesiunea din 2017 au participat 195 de elevi, coordonaţi de 55 de profesori. S-au acordat: 10 premii I, 10 premii II, 10 premii III, 50 de menţiuni. Organizarea şi desfăşurarea s-au realizat cu sprijinul Consiliului Judeţean Maramureş, Consiliului Local al municipiului Baia Mare, Societăţii de Ştiinţe Matematice Filiala Maramureş, Inspectoratului Şcolar Maramureş.

CLASA a VII-a
PREMIUL I: Michnea Raluca şi Szebeni Amalia, Şcoala Gimnazială „George Coşbuc”, Sighetu Marmaţiei, profesor coordonator: Zetea Teodora
PREMIUL II: Coroian Maris Andreea, Şcoala Gimnazială „George Coşbuc”, Sighetu Marmaţiei, profesor coordonator: Zetea Teodora
PREMIUL III: Chiş Denis, Şcoala Gimnazială „Gh. Lazăr”, Zalău, profesor coordonator: Jako Daniela
CLASA a VIII-a
PREMIUL I: Herţa Diana, Şcoala Gimnazială „Lucian Blaga”, Baia Mare, profesor coordonator: Lupu Huminiuc Monica
PREMIUL II: Sabou Lorena, Şcoala Gimnazială „Corneliu Coposu”, Za­lău, profesor coordonator: Jacodi Crinuţa
PREMIUL III: Tărău Paula Camelia şi Crişan Adrian, Liceul Teologic Penticostal, Baia Mare, profesor coordonator: Tărău Rodica
CLASA a IX-a M1
PREMIUL I: Bote Tu­dor şi Pop Raul, Colegiul Naţional „Andrei Mureşanu”, Dej, profesor coordonator: Magdaş Camelia
PREMIUL II: Fechete Ionuţ şi Pavel George Gabriel, Colegiul Tehnic „Al. Papiu Ilarian”, Zalău, profesor coordonator: Sîrb Vasile
PREMIUL III: Petric Mira şi Horvath Daiana, Colegiul Naţional „Andrei Mureşanu”, Dej, profesor coordonator: Magdaş Camelia
CLASA a IX-a M2
PREMIUL I: Mureşan Şerban-Dan şi Haraguş Maria Claudia, Colegiul Naţional „Andrei Mureşanu” Dej, profesor coordonator: Jecan Eugen
PREMIUL II: Bereş Thomas şi Chirilă Paul, Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”, Baia Mare, profesori coordonatori: Birta Adriana şi Codrea Ioana Lucica
PREMIUL III: Hozai Cristina Ioana şi Găldean Celina Ioana, Colegiul Naţional „Andrei Mureşanu” Dej, profesor coordonator: Jecan Eugen
CLASA a X-a M1
PREMIUL I: Cristea Luisa şi Porfire Anda Damaris, Colegiul Tehnic „Alesandru Papiu Ilarian”, Zalău, profesor coordonator: Sîrb Vasile
PREMIUL II: Lauran Cosmin, Colegiul Naţional ”Vasile Lucaciu”, Baia Mare, profesor coordonator: Pop Radu
PREMIUL III: Beşa Luca Mihai, Colegiul Naţional „Andrei Mureşanu”, Dej, profesor coordonator: Gǎldean Alina
CLASA a X-a M2
PREMIUL I: Munteanu Ionel Andrei şi Popescu Sanda Gabriela, Colegiul Naţional „Vasile Lucaciu” Baia Mare, profesor coordonator: Zlampareţ Horia
PREMIUL II: Pece Alexandru şi Crişan Calina, Colegiul Naţional „Vasile Lucaciu” Baia Mare, profesor coordonator: Zlampareţ Horia
PREMIUL III: Godja Vasile, Liceul Tehnologic „Marmaţia”, Sighetu Marmaţiei, profesor coordonator: Vraja-Lőkös Ioan-Dănuţ
CLASA a XI-a M1
PREMIUL I: Zelina Paul, Colegiul Naţional „Vasile Lucaciu”, Baia Mare, profesor coordonator: Boroica Gabriela
PREMIUL II: Ghilea Ramona Claudia şi Neghină Dragoş, Colegiul Naţional „Silvania”, Za­lău, profesor coordonator: Ilonţa Andrei
PREMIUL III: Matei Bledea Alexandru şi Varrady Iulia, Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, Baia Mare, profesor coordonator: Muşuroia Nicolae
CLASA a XI-a M2
PREMIUL I: Trif Alexandra şi Sabou Andrada, Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”, Baia Mare, profesor coordonator: Zlampareţ Mihaela
PREMIUL II: Iacoş Eduard şi Miholca An­dreea, Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”, Baia Mare, profesor coordonator: Şerba Lucia Maria
PREMIUL III: Pap Ruben şi Farczki Dóra, Liceul Teoretic „Németh László”, Baia Mare, profesor coordonator: Mastan Eliza
CLASA a XII-a M2
PREMIUL I: Marc Adelina Paula şi Pode Alexandra Paraschiva, Liceul Teoretic „Emil Racoviţă”, Baia Mare, profesor coordonator: Podina Camelia
PREMIUL II: Ilieş Andreea şi Ilieş Andrei, Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”, Baia Mare, profesor coordonator: Friedrich Gabriela
PREMIUL III: Angheluş Bogdan Vasile şi Mureşan Andreea Florentina, Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”, Baia Mare, profesor coordonator: Zlampareţ Mihaela
CLASA a XII-a M1
PREMIUL I: Tămâian Andrei şi Felecan Richard, Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, Baia Mare, profesor coordonator: Petruţiu Crina
PREMIUL II: Dunca Laura şi Damşa Dinu, Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, Baia Mare, profesor coordonator: Pop Adrian Ioan
PREMIUL III: Stainer Karina şi Verdeş Alexandra, Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, Baia Mare, profesor coordonator: Petruţiu Crina.
Informaţii primite de la Catedra de matematică a Liceului Teoretic „Emil Racoviţă”, Baia Mare.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.