„Domniţele râului”, victorie în restanţă

0
93

ACS Fotbal Feminin Baia Mare – Selena ŞN Constanţa 2-0 (1-0)
A doua victorie din campionat pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare a venit în restanţa cu Selena ŞN Constanţa, 2-0 (1-0), rezultat în urma căruia fetele antrenate de Liviu Ivasuc a părăsit penultima poziţie şi a urcat pe locul 9 (7 puncte).
Restanţa dintre cele două grupări a fost la discreţia grupării băimărene, iar pe acest fond deschiderea scorului s-a produs în minutul 29, prin golul semnat de Laura Desmerean. Ocaziile au continuat la poarta formaţiei de la malul mării, dar fără finalitate, emoţiile fiind însă risipite doar în minutele de final (88), Denisa Predoi clarificând soarta celor trei puncte.
Meciurile oficiale nu au luat sfârşit pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare, care va mai disputa în acest an trei restanţe: cu Universitatea Olimpia Cluj (6 decembrie, deplasare), Carmen Bucureşti (10 decembrie, acasă) şi Fair-Play Bucureşti (12 decembrie, deplasare).
• ACS Fotbal Feminin Baia Mare: Krisztina Szoke-Nagy – Denisa Olar, Camelia Daneliuc, Diana Pop, Paula Gavriş – Alexandra Buftea, Laura Desmerean, Raluca Dragoş, Cristina Palincaş (Patricia Şpan) – Denisa Predoi, Marinela Cotos. Antrenor: Liviu Ivasuc. • Arbitri: Răzvan Lădar – Alexandru Turian (ambii Zalău), Răzvan Ionuţ Soponar (Baia Mare).