Andreea Țîrle, singura jucătoare a Minaurului la europene

0
334

Selecționerul Florentin Pera a stabilit lotul de 18 jucătoare cu care România va ataca o poziție superioară la Campionatul European de handbal feminin, turneu final organizat în Slovenia, Macedonia de Nord și Muntenegru în intervalul 4-20 noiembrie.
În lotul de 18 jucătoare se regăsește și o componentă a CS Minaur Baia Mare, pivotul Andreea Țîrle, pe acest post mai aflându-se Crina Pintea și Lorena Ostase.
Naționala României se va reuni pentru un stagiu de pregătire începând de luni, 24 octombrie, la Cheile Grădiștei, unde va sta până în 28 octombrie. Apoi, “tricolorele” se vor deplasa în Ungaria, pentru două jocuri cu Ungaria (29 octombrie) și Germania (2 noiembrie). Deplasarea către Skopje (Macedonia), acolo unde România își va desfășura meciurile din grupă, este planificată pentru 3 noiembrie. În 5 noiembrie este prima confruntare de la Campionatul European, cea împotriva Olandei.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.