Jennifer Barbara Nagy-Remețean, argint la Cupa Balcanică

0
28

Jennifer Barbara Nagy-Remețean a demonstrat că se află într-o formă sportivă de invidiat.
După ce sportiva legitimată la CSȘ Baia Sprie a cucerit medalia de argint la Campionatul Național FIS, desfășurat pe Pârtia Olimpică de la Borșa, aceasta a confirmat și la Cupa Balcanică. Cu timpul de 1:40.72, Jennifer Barbara s-a clasat pe locul secund și a contabilizat, totodată, o nouă medalie de argint, după Maria Ioana Constantin (1:37.92) și în fața argentiniencei Maria Belen Simari Birkner (1:41.89).
În cursa de slalom a probei feminine s-au înscris 25 de schioare, 19 dintre ele trecând linia de sosire.
La masculin, podiumul probei de slalom din cadrul Cupei Balcanice a fost ocupat de Hugh McAdam (Australia) – locul 1, Kalin Zlatkov (Bulgaria) – locul 2 și Albin Henriksson (Suedia) – locul 3.