CS Florin Popovici – Academica Recea, podium în etapa 2 din Circuitul Național

0
19

CS Florin Popovici – Academica Recea a participat cu două echipe (U10 și U12) la Trofeul Transilvaniei “Cristian”. Peste 30 de echipe de categorii U8, U10 și U12 au evoluat la a doua etapă din Circuitul Național de minirugby.
La categoria U10, maramureșenii ocupă locul 9. După două înfrângeri (cu echipe din Constanța și Timișoara) și două victorii (cu grupări din Arad și Cristian).
Echipa de U12 a câștigat grupa după două victorii (cu Academia București și Olimpia Flamingo) și a pierdut în compania celor din Gura Humorului. Ajunși în finala mică, sportivii de la CS Florin Popovici – Academica Recea s-au impus în fața celor de la Warriors Timișoara și s-au clasat pe locul 3.
La prima etapă a Circuitului Național de minirugby, Trofeul Dobrogei “Tomitanii”, CS Florin Popovici – Academica Recea s-a clasat pe locul 7 la U10 și pe locul 2 la U12.
Următoarea etapă din Circuitul Național de minirugby va avea loc în 20 și 21 iulie, la Gura Humorului.