ACS Gloria Tăuții Măgherăuș anunță că Gabriel Bukova va face pasul de la juniori la seniori.
Portarul băimărean a acceptat oferta celor de la Olimpia MCMXXI Satu Mare și din sezonul viitor va activa în Liga 3. Un pas mare în carieră, însă ceea ce ne intrigă pe noi este faptul că acești jucători autohtoni nu au loc pe plaiuri mioritice, semn că oamenii implicați în fotbalul maramureșean preferă să aducă jucători din alte părți.
„Încă un jucător al clubului nostru, Bukova Gabriel, face pasul spre marea performanță, alăturându-se echipei de Liga 3, CS SC OLIMPIA MCMXXI SATU MARE!
În perioada petrecută alături de noi, Buko a dat dovadă de pasiune, muncă și caracter, acest transfer fiind o răsplată binemeritată!
Mulțumim că ai purtat cu mândrie tricoul clubului nostru și îți dorim mult succes, Buko!”, au scris cei de la ACS Gloria Tăuții Măgherăuș.
































