Rămîn fără victorie în actuala stagiune

0
403

• CS Navobi Iaşi – AS Independenţa Baia Mare 7-0 (4-0) •

AS Independenţa Baia Mare rămîne fără victorie în actuala stagiune, după eşecul suferit la CS Navobi Iaşi, echipa moldoveană impunîndu-se cu 7-0 (4-0). Băimărencele nici nu aveau cum să emită pretenţii, în condiţiile în care au patru jucătoare suspendate, au adus pentru meciul din etapa a cincea cîteva jucătoare de la echipa a doua, unele dintre ele născute în 2000 sau 2001, şi au avut disponibile pentru acest meci doar 12 jucătoare. Iar misiunea ieşencelor a fost una facilă, drept dovadă scorul înregistrat la finalul disputei. Poate va veni şi prima victorie în etapa viitoare, cînd AS Independenţa se va duela, acasă, cu Heniu Prundu Bârgăului, un adversar accesibil şi de valoare apropiată cu echipa noastră. Pînă la prima victorie, băimărencele rămîn cu punctul cucerit în prima etapă la Târgovişte şi ocupă penultimul loc în superliga feminină de fotbal. AS Independenţa Baia Mare a început partida cu CS Navobi Iaşi în următoarea partitură: Kriszta Haim – Daiana Burde, Florica Codrea, Laura Desmerean, Amalia Hohman – Diana Pop, Andreea Pop, Crina Campan, Adelina Fedor, Alexandra Marian – Denisa Predoi. Rezervă: Alexandra Buftea. Antrenoare: Florica Codrea şi Alexandra Marian.

Liga 2
• AS Independenţa 2, victorie la scor de neprezentare •

AS Independenţa 2 Baia Mare a obţinut victoria de pe teren propriu cu Atletic Drobeta la scor de neprezentare (3-0) şi ocupă locul 4 după patru etape disputate. Venus Maramureş Satulung a evoluat în etapa Ligii 2 în deplasare, la Vulpiţele Galbene Roman, echipa noastră fiind învinsă cu scorul de 1-6, rezultat în urma căruia rămîne pe ultima poziţie, cu numai un punct.

clas-indep-bmRezultatele etapei 5: CS Real Craiova – Vasas Femina Odorhei 3-0; CS Navobi Iaşi – AS Independenţa Baia Mare 7-0; Heniu Prundu Bârgăului – AFC Fair-Play Bucureşti 8-1. Partidele CFR 1933 Timişoara – ASA 2013 Târgu Mureş, Olimpia Cluj-Napoca – CSŞ Târgovişte se dispută în 26, respectiv 27 octombrie.
Etapa viitoare • Sîmbătă, 22 octombrie: AS Independenţa Baia Mare – Heniu Prundu Bârgăului, ora 13 • Duminică, 23 octombrie: CSŞ Târgovişte – CFR 1933 Timişoara, ora 11; Vasas Femina Odorhei – AFC Fair-Play Bucureşti, ora 12.30 • 16 noiembrie: ASA 2013 Târgu Mureş – CS Navobi Iaşi • 30 noiembrie: CS Real Craiova – Olimpia Cluj-Napoca.

clas-indep2-bmRezultatele etapei 4: FC Oneşti – Piroş Security Arad 0-6; Vulpiţele Galbene Roman – Venus Maramureş Satulung 6-1; AS Independenţa 2 Baia Mare – Atletic Drobeta 3-0; Atletic Onix – Banat Girls 4-1.
Etapa viitoare (duminică, 30 octombrie, ora 11): Banat Girls – AS Independenţa 2 Baia Mare; Atletic Drobeta – Vulpiţele Galbene Roman; Venus Maramureş Satulung – FC Oneşti; Piroş Security Arad – Atletic Onix.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.