A.S. Maramureşu Sighetu Marmaţiei – Sport Team Baia Mare 6-2(5-2)

0
295

Meciul a avut loc la sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul municipal din Sighetu Marmaţiei.
Prima repriză a fost dominată de sigheteni care în minutul 30 aveau 3-0, prin golurile marcate de Ioan Dunca (2) şi Ştefan Andreicovici, cei de la Sport Team reuşind să înscrie şi ei în minutul 35, prin Claudiu Conea. Până la finalul reprizei se mai înscriu trei goluri, din care două de către A.S. Maramureşu, prin Ştefan Andreicovici şi acelaşi Claudiu Conea pentru Sport Team, scorul la pauză fiind 5-2.
În a doua repriză echipa din Baia Mare, pe fondul numeroaselor schimbări operate în echipa gazdă, reuşeşte să domine în mare parte jocul, însă ratările jucătorilor Claudiu Conea, Ionuţ Avram şi Cristian Bărbos au făcut ca scorul să nu se modifice până în minutul 85, când gazdele mai înscriu o dată pe contraatac, prin Ioan Dunca şi astfel meciul se încheie cu 6-2 în favoarea sighetenilor.
Arbitraj bun asigurat de Mihai Paşca, Alin Tincu şi Sorin Romaniuc.