Remiză pentru jucătoarele din Baia Mare

0
84

ACS Fotbal Feminin Baia Mare – CS Universitatea Alexandria: 2-2 (0-0)

Liga 1 de fotbal feminin a debutat în week-end, în condiţii speciale. ACS Fotbal Feminin Baia Mare a jucat în compania echipei CS Universitatea Alexandria. Scorul a fost 2-2 (0-0). Astfel, primul meci din noua ediţie a Ligii 1 de fotbal feminin s-a terminat cu un egal obţinut de oaspete în ultimele minute ale meciului.
Echipa de start pentru Fotbal Feminin Baia Mare: Portar: Szoke-Nagy Krisztina. Fundaşi: Gavris Paula Mihaela, Pop Diana Loredana, Titu Gabriela, Butuza Diana. Mijlocaşi: Cotos Marinela, Indrei Dariana, Desmereau Laura, Buftea Daniela, Dragoş Raluca. Atacant: Predoi Denisa. Rezervele echipei noastre au fost: Boloş Vanessa, Lunca Alexandra, Span Patricia, Daneliuc Camelia, Pastea Cristina, Olar Denisa, Boldijar Alexandra, Indreican Andreea şi Palincas Cristina. Golurile echipei băimărene au fost înscrise de Cotos Marinela şi Palincas Cristina. Brigada de arbitrii a fost din Cluj-Napoca, avându-l la centru pe Chioran Marius Nechita, fiind ajutat de asistenţii: Cîmpeanu Petrică Ionut, Lucaciu Doru Claudiu. Următorul meci al echipe noastre va fi sâmbătă, 12 septembrie, împotriva echipei locale Fortuna din Becicherecu Mic.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.