51 de goluri în prima zi la Cupa Minerul 2023

0
186

51 de goluri s-au marcat în prima zi a turneului de futsal Cupa Minerul, eveniment ce se derulează în Sala Polivalentă “Lascăr Pană” în perioada 27-29 decembrie. La tradiţionala competiţie din Baia Mare s-au înscris în acest an 16 echipe, împărţite în patru grupe.
Ieri s-au desfăşurat ultimele 12 meciuri din faza grupelor, iar azi au loc sferturile de finală, semifinalele şi finalele.
Rezultatele din prima zi, Cupa Minerul 2023
• Grupa A: Shishara Baia Mare – FC Alex 2-2 (1-1). Au marcat: Raul Vitan, Ciprian Timiş, respectiv Andrei Şumălan; FC Asco – Sebi Marc 0-4 (0-2). Au înscris: Ioan Condrat (autogol), Sabin Dirstaru, Paul Baias, Robert Paliştan; FC Alex – Sebi Marc 2-0 (2-0). Au marcat: Marius Balogh, Andrei Şumălan.
• Grupa B: Power Satu Mare – Remat Ma­ramureş 1-3 (0-1). Au marcat: Richard Gulya, respectiv Andrei Marc, Claudiu Bumba, Paul Batin; Labradorii – Mărcuş Logistic 1-1 (1-0). Au înscris: Adrian Ciul, respectiv Paul Coza; Remat Maramureş – Mărcuş Logistic 2-0 (1-0). Au marcat: Paul Anton, Claudiu Bumba.
• Grupa C: Rechinii – Galacticii 0-3 (0-1). Au marcat: Paul Papp, Darius Mureşan, Emanuel Negru; Diflora Baia Mare – Dr. Brown’s 1-0 (1-0). A înscris: Ovidiu Hoban; Galacticii – Dr. Brown’s 4-3 (2-0). Au marcat: Paul Papp, Darius Mureşan (2), Florin Blaj, respectiv Călin Borota, Alin Telcian (2).
• Grupa D: Narcofee – Redex 2-1 (2-1). Au înscris: Sergiu Ciocan, Ciprian Brata, respectiv Vlăduţ Butuza; Nordic Boys – Big Auto Star 6-0 (2-0). Au marcat: Marius Mitrea, Lucian Pop, Răzvan Ardeleanu, Cosmin Anton, Sergiu Chiorean (2); Redex – Big Auto Star 10-3 (6-2). Au înscris: Lorand Costinar (2), Vlăduţ Butuza (2), Rafael Tamas (3), Raul Tamas (2), Gabriel Borode, respectiv Denis Lazăr (2), Michel Fedorca.
Meciurile primei zile au fost arbitrate de Dragoş Lunca (Cluj-Napoca), Cristian Codrea şi Vlad Mare (ambii Baia Mare).
Programul ultimei zile
• Vineri, 29 decembrie: Sfert 1, Locul 1 Grupa A – Locul 2 Grupa B (ora 14); Sfert 2, Locul 2 Grupa A – Locul 1 Grupa B (ora 15); Sfert 3, Locul 1 Grupa C – Locul 2 Grupa D (ora 16); Sfert 4, Locul 2 Grupa C – Locul 1 Grupa D (ora 17); Semifinala 1, Câștigătoare Sfert 1 – Câștigătoare Sfert 3 (ora 18); Semifinala 2, Câștigătoare Sfert 2 – Câștigătoare Sfert 4 (ora 19); Finala mică (ora 20.30); Finala mare (ora 21.30).