Medici din Spitalul Județean, prezenți la o reuniune regională de oncologie

0
104

În data de 27 septembrie, Baia Mare a fost gazda unei reuniuni regionale de oncologie. La eveniment au fost prezenți medici din Oradea, Satu Mare, Bistrița și profesori universitari de la UMF „Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca și Universitatea din Oradea, dar și o echipă din partea Spitalului Județean de Urgență Baia Mare.
”Echipa de la Spitalul Județean de Urgență «Dr. Constantin Opriș» Baia Mare a fost prezentă cu profesionalism și implicare, contribuind prin prezentarea și analiza unor cazuri clinice complexe: cancere de cap și gât; cancer colorectal; cancere uroteliale și renale. Acest schimb de experiență, bazat pe dovezi științifice de ultimă oră și pe o colaborare interdisciplinară autentică, devine un sprijin vital în lupta împotriva cancerului și în oferirea de tratamente mai bune pacienților noștri”, a declarat Rareș Pop, managerul spitalului.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.