A fost semnat contractul de finanțare prin care Consiliul Județean Maramureș obține un împrumut de 29 milioane de euro de la Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei, devenind astfel primul Consiliu Județean din România care reușește să acceseze o astfel de finanțare.
Acești bani vor merge către cofinanțarea unor proiecte esențiale pentru Maramureș: investiții în sănătate, în educație, în patrimoniu, în infrastructură – proiecte importante pentru drumurile județene și pentru dezvoltarea comunităților noastre. „Cel mai important este faptul că acest împrumut a fost obținut în condiții financiare extrem de avantajoase pentru Maramureș, incomparabil mai bune decât creditele contractate în trecut de fosta conducere liberală, pentru care Consiliul Județean plătește și astăzi dobânzi de 10% pe an”, a punctat preşedintele Consiliului Judeţean Maramureş, Gabriel Zetea. El a adăugat că întregul proces a fost derulat de angajaţii din aparatul propriu al instituţiei, nu s-a mai apelat la consultanţi externi care să încaseze comisioane uriaşe.
































Ce faci Zetea, ai ramas fara bani de bautura si tigari?
Ti s-au terminat cele 500.000.000 de euro pe care i-ai devalizat de la groapa de gunoi?
Muie psd!
Da, așa da! Lucrați în folosul comunităților!
Lăsați deoparte liberalii buimaci de ideologie marxistă!
Mars dracului de pupincurist psd-ist!!!
Bravo Piciule! Ai trecut testul cu brio!
A fost doar prospectarea pieței de LICURICI neomarxiști din Maramureș!
Concluzie: există cu prisososință🙂
Și încă o dată… Felicitări celor ce edifică și construiesc în folosul comunităților, că de PAPISTAȘI e plină lumea!
Haidi Pa!