Constructorul a început lucrările la borduri pe tronsonul dintre Vivo și Pronto de pe strada Victoriei. Urmează pregătirea terenului pentru trotuare, pistele de biciclete și accese.
În paralel, pe tronsonul de la Pronto spre Independenței, se avansează în ritm susținut cu montarea pavajului pe trotuare, acolo unde au fost deja pregătite, respectiv la finalizarea relocării rețelelor în subteran. „Am cerut constructorului în mod explicit să găsească cele mai bune soluții pentru accesele la proprietățile cetățenilor, astfel încât să fie cât mai puțin abrupte, având în vedere diferențele de nivel destul de mari din unele locuri. Știu, de asemenea, că mulți dintre dumneavoastră v-ați exprimat îngrijorarea cu privire la îngustarea părții carosabile de pe anumite porțiuni ale străzii. Drumul a fost proiectat cu o lățime de 6 metri, iar aceasta va fi respectată. Dar sigur că, acolo unde considerăm că e nevoie, în special la ieșirile spre străzile adiacente, căutăm să optimizăm soluțiile tehnice propuse de proiectanți. Termenul asumat rămâne același, în această vară trebuie să finalizăm investiția”, a dat asigurări Doru Dăncuș, primarul municipiului Baia Mare.




























CÂTĂ AFACERI SE MAI DAC PE BANI PUBLICI ,DEOARECE LUCRAREA SE FACE LA PREȚURI IMENSE PE SPINAREA CETATENILOR CARE SUNT SUBJUGAȚI CU TAXE ȘI IMPOZITE IMENSE PENTRU A PLĂTI ACOLIȚI CLANULUI ASASINILOR ECONOMICI FSN =PSD=UDMR=USR=PNL ! SĂ NU UITĂM CA SI IN CLUJ PARCĂRILE REZIDENTIALE SUNT 150 LEI/ AN DAR PARCAREA ESTE NON-STOP SI IN BAIA MARE ESTE 300 LEI / AN ,IAR ESTE NUMAI DE LA ORA 16,30 PANA LA ORA OPT ,CHEAR DACA SALARILE SUNT JUMĂTATE ,DAR ASTA SE INTAMPA CAND CINEVA EA PRIMĂRIA PE PERSOANA FIZICA !