Meciuri de pregătire la Kisvarda pentru Academia Minaur

0
144

Vineri, 17 august, juniorii II şi III ai Academiei de Handbal Minaur s-au deplasat în Ungaria la Kisvarda pentru a disputa jocuri de pregătire împotriva unor echipe similare din oraşul aflat aproape de graniţa Ungariei cu Ucraina.
Ambele echipe de juniori ale Academiei de Handbal Minaur şi-au cîştigat partidele, obiectivul celor doi antrenori, Florin Mironescu (juniori II) şi Claudiu Clonovszki (juniori III) fiind de a omogeniza relaţiile de joc şi de a da şansa tuturor sportivilor să joace.
Primii au jucat juniorii III, aceştia impunîndu-se la final cu scorul de 38-33, jucîndu-se trei reprize a cîte 20 de minute. • Academia de Handbal Minaur: Borcuti, Horotan, Paşca – Hauler (9 goluri), Indrecan (6), Paul (6), Boitor (5), Cioclu (4), Pop (2), Chiş (2), Palfi (1), Bălin (1), Buciuman (1), Sabău, Botiş. Antrenor: Claudiu Clonovszki.
Juniorii II, conduşi de pe margine de Florin Mironescu, s-au impus în faţa echipei din Kisvarda cu scorul de 33-30, după ce la pauză avantajul nostru a fost de două goluri, scor 18-16. • Academia de Handbal Minaur: Ardelean (10 goluri), Birtaş (7), Pop (7), Paul (3), Danci (3), Astalâş (2), Ghibirdic (1), Buciuman, Octavian, Vasoc, Konya, Tocaci. Antrenor: Florin Mironescu.