Mario Racolța a jucat două teste contra Ungariei

0
80

Naționala masculină de tineret a susținut, joi și vineri, două jocuri de pregătire în Ungaria, cu reprezentativa similară a țării vecine. Selecționata maghiară s-a impus în ambele partide, cu 30-21 și 28-24. Pentru tinerii handbaliști români urmează campionatul mondial U21 din Polonia, unde vor debuta pe 18 iunie împotriva Islandei.
În cele două teste a jucat și Mario Racolța, handbalist legitimat la CS Minaur Baia Mare. În primul meci, acesta a marcat 1 gol, iar în al doilea a fost integralist.

Ungaria – România 30-21 (16-11)
România: Vișan, Sîrghie, Podovei – Stanciuc 3, Armanu 3, Oancea 3, Pavlov 2, Focșăneanu 2, Suciu 1, Radu 1, Grigore 1, Racolța 1, Niculaie 1, Dascălu 1, Cocoșilă 1, Călinescu, Voica. Antrenori: Adrian Petrea, Ionuț Pușcașu, Răzvan Szopka.

Ungaria – România 28-24 (14-14)
România: Sîrghie, Podovei, Vișan – Stanciuc 8, Oancea 4, Radu 3, Grigore 2, Pavlov 2, Călinescu 1, Armanu 1, Dascălu 1, Cocoșilă 1, Focșăneanu 1, Suciu, Voica, Niculaie, Racolța, Murtaza. Antrenori: Adrian Petrea, Ionuț Pușcașu, Răzvan Szopka.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.