CS Știința-Dragonul Baia Mare a participat cu 47 de sportivi la competiția internațională ”Jaguar Open Mureș – Taekwon-do ITF Transilvania Championship”, din Târgu Mureș. Competiție rezervată juniorilor 2 și 3 și organizată de Federația Română de Taekwon-do ITF și ACS Jaguar Academy Mureș. Evenimentul a reunit aproximativ 450 de sportivi din Ucraina, Moldova, Ungaria și România.
„Dragonii” au câștigat 45 de medalii – 15 de aur, 14 de argint și 16 de bronz. CS Știința-Dragonul a ocupat, de asemenea, poziția secundă în topul general al cluburilor la categoria juniori 3.
Sportivii sunt pregătiți de antrenorul emerit Master Dan Goron (7 Dan), respectiv de instructorii Remus Catricicău (6 Dan) și Alexandra Pop (1 Dan). CS Știința-Dragonul a fost reprezentat în Târgu Mureș și de patru arbitri: Sorin Frixeni (2 Dan), Arthur Frixeni (1 Dan), Demian David Ciobancan (1 Dan) și Rareș Rednic (1 Gup).
































